آرایشی و زیبایی, سبک زندگی, مراقبت و سلامتی

روش های فوری و آسان پاک کردن چسب مژه مصنوعی از روی چشم

روش پاک کردن چسب مژه مصنوعی و تمیز کردن آن‌

بسیاری از افرادی که دارای مژه‌های کوتاه و کم پشتی هستند، تجربه استفاده از مژه مصنوعی را دارند. برای چسباندن مژه مصنوعی، آن را کمی بالاتر از خط مژه بچسبانید تا مژه‌های شما را بلند‌تر و پرپشت‌تر نشان دهد. یکی از دغدغه‌ها در زمان برداشتن مژه‌های مصنوعی پاک کردن چسب مژه مصنوعی است. در این مطلب به معرفی چند روش برای انجام این کار اشاره خواهیم کرد.

پاک کردن چسب مژه مصنوعی از روی پلک چشم

داشتن آرایش چشم، برداشتن و پاک کردن چسب مژه مصنوعی را سخت می‌کند. قبل از برداشتن مژه مصنوعی برای پاک کردن آرایش چشم می توانید از روغن بچه یا آرایش پاک کن استفاده کنید. به یاد داشته باشید شستن صورت با آب و صابون قبل از برداشتن مژه مصنوعی باعث آسیب به مژه‌های طبیعی و مصنوعی می‌شود. با استفاده از یکی از روش‌های زیر می‌توانید چسب را از روی پلکتان پاک کنید. برای برداشتن مژه بعد از پاک کردن چسب آن گوشه خارجی مژه را با انگشتانتان گرفته و به آرامی بلند کنید و در صورتی که اتصال آن ضعیف شد، به سمت بیرون کشیده و تمام آن را بردارید.

پاک کردن چسب مژه مصنوعی

۱. استفاده از ریموور چسب مژه

انواع مختلفی از ریموور چسب مژه برای پاک کردن چسب مژه مصنوعی وجود دارد که شما می‌توانید متناسب با نیاز پوستتان یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. همچنین بهتر است برند چسب مژه و ریموور آن یکی باشد.

مقداری ریموور چسب روی پنبه بریزید تا مرطوب شود. سپس پنبه را روی خط مژه بمالید تا چسب برداشته شود.
۲۰-۳۰ ثانیه صبر کنید. سعی کنید مژه‌ها را بردارید. اگر مژه هنوز به پلک شما چسبیده است از مقدار بیشتری ریموور استفاده کنید.
بعد از برداشتن مژه‌های مصنوعی پلک را بررسی کنید، اگر همچنان چسب مژه وجود دارد، مقداری پنبه را به ریممور آغشته کنید و روی پلکتان بمالید تا چسب مژه کاملا پاک شود.
صورتتان را با آب گرم و صابون بشویید. فراموش نکنید اگر می‌خواهید مژه‌ها را مجددا استفاده کنید از ریممور فاقد چربی استفاده کنید.

۲. استفاده از آرایش پاک کن

مقداری آرایش پاک کن روی پنبه یا گوش پاک کن بریزید، پنبه یا گوش پاک کن را روی خط مژه بمالید و با استفاده از یک پنبه خشک چسب‌ها را بردارید. اینکار را تکرار کنید تا چسب‌ها کاملا برطرف شوند.
با استفاده از موچین یا انگشتانتان مژه‌ها را بردارید.
صورتتان را با آب و صابون بشویید تا باقیمانده چسب و مواد آرایشی کاملا پاک شوند.

۳. استفاده از روغن

در صورتیکه قصد استفاده مجدد از مژه مصنوعی را ندارید می‌توانید برای پاک کردن چسب مژه مصنوعی از روغن استفاده کنید. برای اینکار می‌توانید از روغن بادام، روغن بچه، روغن نارگیل و … استفاده کنید.
مقداری روغن روی تکه پنبه یا انگشتانتان بریزید، سپس آن را روی خط مژه بمالید تا چسب پاک شود و مژه‌ها به راحتی برداشته شوند.
بعد از برداشته شدن مژه‌ها مجددا پلک‌ها را بررسی کنید و اگر هنوز چسب باقیمانده است با استفاده از روغن آن‌ها را پاک کنید.
صورتتان را با آب گرم و صابون بشویید.

روش‌های پاک کردن چسب مژه مصنوعی

۴. استفاده از بخار و روغن

یکی از روش‌های دیگر برای برداشتن و پاک کردن چسب مژه مصنوعی استفاده از بخار به همراه روغن است، بخار باعث می‌شود تا مژه‌ها شل شده و به راحتی جدا شوند.

مقداری آب را گرم کنید تا از آن بخار بلند شود.
ظرف آب را از روی حرارت بردارید و صورتتان را روی آن بگیرید و یک پارچه یا حوله روی سرتان بیندازید، به مدت ۱۰ دقیقه صورتتان را بخار دهید.
مژه‌ها را بردارید.
چسب باقیمانده روی پلکتان را با استفاده از روغن پاک کنید.
صورتتان را با آب گرم و صابون بشویید.

پاک کردن چسب مژه مصنوعی برای استفاده مجدد از آن

وقتی مژه مصنوعی را از روی چشمتان بردارید، مقداری از آرایش و چسب بر روی آن باقی می‌ماند. وجود چسب و مواد آرایشی بر روی مژه مصنوعی باعث رشد باکتری‌ها می‌شود و شما نمی‌توانید مجددا از آن استفاده کنید. اگر قصد استفاده مجدد از مژه را دارید باید آن‌ها را کاملا تمیز کنید.
بهترین روش برای پاک کردن چسب از روی مژه مصنوعی این است که با یک دست مژه را محکم نگه دارید و با انگشتان دست دیگرتان چسب را از روی آن جدا کنید. برای تمیز کردن مژه‌های مصنوعی می‌توانید مطابق با یکی از روش‌های زیر عمل کنید:

۱. استفاده از مایع ظرف شویی

یک قاشق چایخوری مایع ظرفشویی را درون یک کاسه آب گرم بریزید تا کف کند.
مژه‌ها را به مدت ۱۵ دقیقه در این محلول قرار دهید.
مژه‌ها را خارج کرده و با آب گرم بشویید.
مژه‌ها را با دستمال توالت پاک کنید، در این مرحله اگر متوجه وجود چسب مژه شدید با آرایش پاک کن یا موچین چسب را کاملا پاک کنید.
مژه‌ها را کاملا خشک کنید و با موچین آن‌ها را داخل جعبه مخصوصش قرار دهید.

 چطور چسب مژه مصنوعی را پاک کنیم؟

۲. استفاده از الکل

مقداری الکل داخل ظرفی بریزید و مژه‌ها را به مدت ۲ دقیقه داخل آن قرار دهید. الکل باید کاملا روی مژه‌ها را بپوشاند.
با استفاده از پنبه یا گوش پاک کن مژه‌های مصنوعی را تمیز کنید.
مژه‌ها روی دستمال قرار دهید تا خشک شوند. اگر هنوز بر روی مژه‌ها چسب وجود دارد با استفاده از آرایش پاک کن آن‌ها را کاملا تمیز کنید.
آن‌ها را بعد از خشک شدن در جعبه‌ی مخصوصش قرار دهید.

۳. استفاده از پاک کننده آرایش

مقداری محلول پاک کننده آرایش را درون ظرفی بریزید و مژه‌ها را داخل آن شست و شو دهید.
مژه‌ها را روی دستمال تمیز قرار دهید و با استفاده از پنبه، کاملا آن‌ها را تمیز کنید.
اگر چسب بر روی آن باقی مانده است با استفاده از موچین یا آرایش پاک کن چسب را پاک کنید.
صبر کنید تا مژه‌ها کاملا خشک شوند، سپس آن را در جعبه مخصوصش قرار دهید.

حتماً بخوانید:

۴. شامپو بچه

یک روش دیگر برای پاک کردن چسب از روی مژه مصنوعی، استفاده از شامپو بچه است. برای اینکار مطابق زیر عمل کنید.

۱ قاشق چایخوری شامپو بچه را داخل ۱/۴ فنجان آب گرم حل کنید. مژه‌ها را داخل این محلول قرار دهید و ۲ دقیقه صبر کنید.
مژه‌ها را خارج کنید و با آب گرم بشویید.
آن‌ها را بر روی دستمال تمیز قرار دهید و اگر هنوز چسب مژه وجود دارد با استفاده از موچین یا آرایش پاک کن آن را برطرف کنید.
بعد از خشک شدن مژه ها، آن‌ها را در ظرف مخصوصش قرار دهید.

پاک کردن چسب مژه مصنوعی از روی مژه مصنوعی تکی

مژه‌های مصنوعی تکی بسیار محبوب هستند و زیبایی چشم را دو چندان می‌کنند. به دلیل ظرافت این مژه‌ها برداشتن و تمیز کردن آن‌ها کمی دشوار‌تر است.
برای برداشتن مژه‌های مصنوعی تکی ابتدا مقداری پنبه را به محلول پاک کننده آرایش آغشته کنید و ۳۰ ثانیه روی پلک هایتان قرار دهید، سپس مژه‌ها را جدا کنید.
برای پاک کردن چسب و مواد آرایشی دو تکه، پنبه را به محلول آرایش پاک کن آغشته کنید و مژه‌ها را بین آن‌ها قرار دهید تا چسب و مواد آرایشی جدا شوند. صبر کنید مژه‌ها خشک شوند، سپس آن‌ها را داخل جعبه مخصوصشان قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *