تناسب اندام و تغذیه

ورزش و کاهش وزن در فصل تابستان

ورزش و کاهش وزن در فصل تابستان

ورزش و کاهش وزن در فصل تابستان

تمرینات تابستانی

تابستان یعنی هوای گرم، دور هم بودن و باربیکیو، اما همچنان فرصتی خوب برای مشتاقان کاهش وزن است تا چربی شکمشان را آب کنند و به اهداف تناسب اندامشان برسند. نیازی به تحقیق علمی نیست تا بفهمیم آب و هوای گرم باعث افزایش کالری سوزی و در نتیجه کاهش وزن می‌شود.

اگر دوست دارید خوش اندام شوید و بدنتان را برای ساحل آماده کنید، باید به بیرون تمرین کردن اهمیت دهید، مخصوصا اگر در منطقه‌ی سردی زندگی می‌کنید که به شما اجازه نمی‌دهد در طول زمستان از چهار دیواری خانه‌تان خارج شوید! بهترین تمرینات تابستانی برای کاهش وزن نیازمند این هستند که از خانه بیرون بزنید و همزمان با سوزاندن چربی شکمتان، کمی هم خوش بگذرانید.

۱. مراقب خودتان باشید

خیلی مهم است زمانی که می‌خواهید برای تمرین در محیط باز وقت بگذارید، مراقبت‌های لازم را انجام دهید. اگر نگران برخی از شرایط بدنی همچون فشار خونتان هستید، پیش از اینکه برنامه کاهش وزن در بیرون خانه را آغاز کنید، با پزشکتان در اینباره مشورت کنید.

همچنین باید حواستان باشد که بیش از اندازه خودتان را در معرض گرمای تابستان قرار ندهید. هر جلسه‌ی تمرینتان را به ۳۰ تا ۶۰ دقیقه محدود کنید و هفته‌ای بیش از ۵ روز را بیرون از خانه تمرین نکنید. همچنین یادتان باشد که کرم ضد آفتاب هم بمالید.

پیشنهاد می‌کنیم که یک برنامه‌ی غذایی سالم هم داشته باشید، برنامه‌ای که در آن مصرف نوشیدنی‌های الکلی، غذاهای چرب، فراوری شده، و شیرین در آن محدود شده باشد.

آبرسانی به بدن نیز بسیار حیاتی است. وقتی بیرون از خانه تمرین می‌کنید، مطمئن شوید که حداقل ۲ لیتر آب در روز می‌نوشید.

۳. تمرین کاردیو در فضای باز

هنگامی که صحبت از کاهش وزن است، نمی‌توان قدرت تمرینات کاردیو را دست کم گرفت. دور برداشتن ضربان قلب، اساس کالری سوزی با سرعت بالاست. پس برنامه‌ی تمرینات کاردیو باید بخش قابل توجهی از روتین کاهش وزن شما در تابستان باشد.

خیلی مهم است که پیش از درگیر شدن با تمرینات شدید، توانایی فعلی‌تان را بشناسید. سعی نکنید از آنچه در توانتان هست، بیشتر انجام دهید، چرا که باعث خواهد شد گرمازده شوید، بدنتان دهیدراته شود و یا حتی بدتر.

فعالیتی را انتخاب کنید که از آن خوشتان می‌آید، مثلا دوچرخه سواری، دویدن و یا شنا کردن. ورزش‌های فضای بازی همچون بسکتبال، فوتبال، و والیبال هم می‌توانند به تسریع کاهش وزنتان کمک کنند. به اعتقاد موسسه‌ی Mayo Clinicیک ساعت شنا کردن برای یک شخص ۹۰ کیلویی، حدود ۵۲۸ کالری خواهد سوزاند.

با وجود اینکه تمرین با وزنه، فعالیت مهمی برای دستیابی به بدن مورد علاقه‌ی شماست، اما کلید رسیدن به اهداف تناسب اندام، تمرینات هوازی است.

۳. خودتان را به چالش بکشید

موثرترین تمرینات برای از بین بردن چربی شکم، آنهایی هستند که کل بدنتان را هدف قرار می‌دهند. هنگامی که می‌خواهید وزن کم کنید، با رسیدن به بالاترین سطح خستگی، خودتان را به چالش بکشید. بارفیکس و پلانک، دو تمرین موثرند که کل بدن را بکار می‌گیرند و می‌توانید آنها را بیرون از خانه هم انجام دهید.

برای تست بارفیکستان هم بدنبال یک زمین بازی بگردید. در یک ست، تا آنجا که می‌توانید بارفیکس بزنید. انجام مکرر حرکات پیچیده، فیبر عضلات شما را به چالش خواهد کشید.

این کار به تدریج سوخت و سازتان را افزایش خواهد داد و کمکتان خواهد کرد تا وزن کم کنید. هنگام اجرای پلانک هم همین ذهنیت را داشته باشید. تا آنجا که می‌توانید در آن وضعیت بمانید. با افزودن شنا سوئدی، دیپ پشت بازو، و دراز و نشست هم به تمرینتان تنوع دهید. همچنین می‌توانید نوع تمرین کاردیوتان را هم دستخوش تغییر کنید. ایده‌ی اصلی این است که سخت تلاش کنید، اما در عین حال لذت هم ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *