آرایشی و زیبایی, سبک زندگی, مراقبت و سلامتی

با جذاب ترین مدل رنگ مو سان لایت آشنا شوید

​سان لایت چیست؟

سان لایت یکی از روش های مختلف لایت مو می باشد. برای لایت مو ما روش های بسیار مختلفی داریم که معروفترین و رایج ترین آنها بین بانوان ما های لایت و لولایت است. از انواع دیگر می توان به مووی لایت، هاف لایت، دارک لایت، استار لایت، لایت برفی، لایت پلنگی، لایت بارانی، لایت بری، ری لایت، ویو لایت، شو لایت، لایت پوش، لایت گربه‌ای، لایت شطرنجی اشاره کرد.

انواع لایت فرق ماهوی با هم ندارند بلکه با توجه به ناحیه ای که لایت می شود و تمایز رنگ آن قسمت با بقیه ی قسمت های مو نام گذاری های مختلفی می شوند. غیر از های لایت و لو لایت بقیه اسم ها برای بسیاری چندان شناخته شده نیست.
خیلی سخت نیست که حدس بزنیم وجه تسمیه آن هم کلمه سان (SUN) به معنی خورشید به زبان انگلیسی است. پس سان لایت یعنی نور خورشید یا در بعضی متن ها به عنوان خورشید روشن ترجمه شده است که ترجمه دقیقی نیست.

سان لایت چگونه انجام می شود؟

سان لایت

اگر سر را مانند کره زمین در نظر بگیریم در قسمت بالایی ما خورشیدی روشن خواهیم داشت و نور خورشید آنجا قابل ملاحظه خواهد بود. یعنی در سان لایت ما در ناحیه بالایی سر از رستنگاه مو تا تاج سر رنگی بسیار روشن خواهیم داشت که مانند خورشید می درخشد. در واقع ما یک کره درخشان در بالای سرمان ایجاد می کنیم که یادآور خورشید است. معمولا این کار به دو روش انجام می شود.

حتماً بخوانید:

در یک روش تکه های بسیار روشن در قسمت تاج سر ایجاد می شود. این قسمت ها معمولا یا بلوند بسیار روشن یا رنگ نارجی روشن- البته با پایه ضعیفی از نارنجی- لایت می شوند.
در روش دیگر به شکل یک بیضی منظم موهای بالای سر را لایت می کنیم. ضخامت این بیضی بسته به سلیقه هر کسی می تواند متفاوت باشد.
اما در هر صورت قسمت هایی که می خواهیم سان لایت کنیم باید ابتدا دکلره شوند. نکته دیگر اینکه سان لایت معمولا روی زمینه روشن ایجاد می شود. و اصلا یکی از وجوه تمایز آن از های لایت به صورت کلی همین است. اما در مواردی هم دیده شده که این کار را روی موهایی با زمینه تیره تر با پایه متوسط یا تیره انجام می دهند. هر کسی در این مورد سلیقه خود را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *