هنرمندان مطرح

روت آساوا

روت آساوا متولد ۱۹۲۶ در کالیفرنیا

هنرمندی که طراحی را در کمپ مخصوص زندانیان آمریکایی-ژاپنی در طول جنگ جهانی دوم یاد گرفت و بعدها به خاطر سیم بافی های تودرتو و مواجش، مجسمه های انتزاع خیالپردازانه اش به شهرت رسید.

آساوا با استفاده از سیم گالوانیزه، سنگ و برنز، آثاری شبیه لانه را با الهام از تکنیکهای بومی سبدبافی مکزیکی ، ساخت.

وی می گفت: “من به دلیل عملکرد خط به آن علاقه مند شدم ، چیزی را در فضا ساختم، محصورش کردم بدون اینکه آن را مسدود کنم. و همچنان شفاف اس ، “او در مورد موادش م گفت. ” فهمیدم که اگر قصد دارم این اشکال را ایجاد کنم ، یعنی ساختن اشکالی که به هم گره خورده و در هم آمیخته می شوند ، فقط با یک خط قابل انجام است، زیرا خط می تواند به هر جایی برود.”

این آثار پیچیده ، پویا و موجدار ، که از اواخر دهه ۱۹۴۰ آغاز شده است ، با تأکید بر سبک و شفافیت ، مفهوم های متعارف مجسمه سازی را به چالش می کشند. آساوا نیز با آزمایشی بی حد و حصر در طیف وسیعی از رسانه ها، نقاشی ها و چاپ های بی شماری نیز تولید کرد که مانند مجسمه های سیمی اش، بر روی ژست های ساده و مکرر ساخته شده است که در ترکیب های پیچیده جمع می شوند.

آساوا ، یک هنرمند تأثیرگذار ، یک فعال فداکار و مدافع خستگی ناپذیر برای آموزش هنر نیز بود. سالها در زمینه آموزش هنری به وژه برای کودکان فعالیت کرد و در بنیادی به نام آلواردو سالها فعالیت کرد او در سال ۲۰۱۳ چشم از جهان بست.

برای دیدن عکسها در اندازه بزرگتر بر روی آنها کلیک کنید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *